0905 729 343 skodova@orin.sk

Je vo firme 6 rokov, má „pod palcom“ východ Slovenska. Ako každý obchodník má svoje obľúbené miesta v regióne , aj tie, kam nechodí najradšej. Ale v zmysle hesla firmy pomáha zlepšovať zdravie ľudí aj tam. Má stovky spokojných klientov a stal sa neoddeliteľnou súčasťou ORINu. V práci aj mimo nej. Bývalý hokejista, dnes „Oriňák“  Ján Marcinko..

Ako si sa ocitol v Orine?

Sám som mal trochu problémy s chrbticou, hrával som hokej, skúšal  som magnetoterapeutický rístroj od Orinu a keď sa objavil inzerát, zareagoval som. A dali sme sa dokopy.

Čo ti Orin dal?

Omnoho sa mi zlepšila komunikácia, viem vybaviť, lepšie odkomunikovať, aj iné veci v živote. Či už keď niekde vznikne nejaký problém, ale aj doma v rodine. Človek sa naučí lepšie komunikovať.

Prepracoval si sa medzi veľmi užitočných obchodných zástupcov. Čo pre reprezentanta firmy znamená vytvoriť firemný rekord a ako sa k nemu dopracovať?

Každý to chce dosiahnuť, každý sa rád postaví pred spolupracovníkov s tým, že bol za daný mesiac alebo možno aj celý rok, najlepší. Určite je človek hrdý, ale, samozrejme, stojí to dosť úsilia. Ja som to už skúsil, bol som tretí a určite by som si to chcel zopakovať.

Aký je Tvoj vzťah k Orinu?

Dá sa povedať, že tu panujú rodinné vzťahy. Napríklad so šéfom firmy, ktorý je majiteľom, sa dá normálne porozprávať. Možno v niektorých firmách ľudia ani nevedia kto je majiteľ, tu sa dá rozprávať s ľuďmi od najvyššieho postu až po obyčajných. Taký rodinný vzťah tu  je.

V  čom je ešte ORIN odlišný od ostatných firiem?

Nerobil som v inej firme, hrával som profesionálne hokej, takže viem porovnať len s tým. Napríklad oproti hokeju- človek mal sľúbené peniaze, nedostal ich načas a podobne. Tu je všetko korektné, hocijaký problém sa firma snaží okamžite riešiť a napomôcť človeku, aby ďalej mohol dosahovať čo najlepšie výsledky. Sú tu férové podmienky, dobrá spolupráca, všetko prebieha na vysokej úrovni.

Máš životné krédo, ktorým sa riadiš a ktoré uplatňuješ aj  pri svojej práci?

Keď sa niečo nedá , tak musím dokázať, že sa dá. Tým sa riadim. Keď som  začínal, tak ma odhovárala rodina, že či mi to pôjde a tak, ale ja som si povedal, že im ukážem, že to viem robiť. A ukázal som.